wróć ZOBACZ TAKŻE KLIMATY KONSTANCINA

Energooszczędność

Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom energo-oszczędności budynków zastosowaliśmy rozwiązania projektowe które zmniejszą o 20% zużycie energii na ogrzanie budynku w stosunku do obecnych wymagań, co wyróżnia nasze budynki na tle konkurencji i powoduje że będą tanie w eksploatacji dzisiaj i za 20 lat.

FUNDAMENTY

Fundamenty naszych domów będą bardzo ciepłe, bo będą ocieplone warstwą 15 cm na cokole budynku, natomiast warstwa ocieplenia pod posadzką będzie także pogrubiona do 15 cm. Rozwiązanie takie zapewnia o 50% mniejsze straty ciepła w stosunku do norm budowlanych.

OKNA

Przez okna ucieka 25-40% ciepła z budynku dlatego tak ważne jest aby zastosować okna o wysokim wskaźniku izolacyjności. W naszych budynkach zastosowaliśmy okna drewniane z potrójnym wkładem szybowym wypełnionym gazem szlachetnym o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła Ug = od 0,5 W/(m2·K) o 60% lepszym od stosowanego w oknach standardowych gdzie wskaźnik ten wynosi 0,8 W/(m2·K)
Dla uzyskania optymalnego efektu nie wystarczą ciepłe okna , potrzebny jest tzw. ciepły montaż który także zastosowaliśmy w naszych domach.

ŚCIANY

Zastosowaliśmy ciepły materiał na ściany zewnętrzne – pustak ceramiczny ocieplony warstwą styropianu 22 cm o 50% grubszą od wymaganej 15 cm. Uzyskaliśmy w ten sposób ścianę o wskaźniku przenikania ciepła U= 0,16 W/(m2·K) czyli o 40% lepszym od standardowego który wynosi U= 0,23 W/(m2·K).

DACH

Problemem wielu budynków jest przegrzewanie piętra latem i wychłodzenie zimą. Przyczyną jest nie dostateczna izolacja połaci dachowej, dlatego w naszych budynkach zadbaliśmy szczególnie o ten element. Zaprojektowaliśmy piętro budynku w taki sposób by zminimalizować powierzchnię skosów wymagających docieplenia, a izolację pogrubiliśmy o 50% z wymaganych 20 cm do 30 cm uzyskując wskaźnik przenikania ciepła U= 0,15 W/(m2·K).

ŹRÓDŁO CIEPŁA DLA DOMU

Standardowym źródłem ciepła w naszych domach jest gaz sieciowy – obecnie najtańsze źródło dostarczanej energii, zasilający kocioł gazowy najnowszej generacji – kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania, o sprawności przetwarzania ciepła spalanego gazu na ciepłą wodę przekraczającej 100%.